אודות

שלוש דורות של איכות, מצויינות ושירות – תודה לבורא עולם!

איל קלף ותפילין, הינו מפעל לייצור ושיווק קלף איכותי לספרי תורה, תפילין ומזוזות (סת"מ) ולייצור בתי תפילין. מלאכת עיבוד הקלף הינה מסורת עתיקת יומין העוברת במשפחתנו מזה שלוש דורות. המפעל שלנו עומד תחת פיקוחו והכשרו של הגאון הרב שלמה מועלם שליט"א, ראש מכון יד רפאל, הנחשב לפוסק ראשי בענייני סת"ם.

מהיום סופרי הסת"מ בכל רחבי העולם יכולים לרכוש אצלינו קלף לסת"מ, וכן את כל מוצרי העזר להם זקוקים לצורך עבודתם החל בדיו וקולמוסים וכלה בשולחנות אור, בשקפים ובשרותי הגהה וכל זאת בצורה מקוונת ומבלי לצאת מהבית ולבזבז זמן כתיבה יקר.

המספרים מדברים בעד עצמם

מוצרי יודאיקה
4800 +
סיורי משפחות
+
שנות עשיה

סיורי בר-מצווה

בשנים האחרונות פתחנו את שערינו בפני הקהל הרחב ואנו מציעים את שירותינו לכלל עם ישראל – בדיקת ומכירת תפילין מהודרות, מזוזות, ספרי תורה ומגילות, שנכתבו כולם ע"י סופרים מוסמכים ויראי שמים ועברו הגהות ידניות והגהות מחשב אצל מגיה מוסמך ומורשה- הכל על פי דרישות ההלכה.

ניתן לרכוש אצלינו גם מוצרי יודאיקה שונים, מתנות לארועים ואפילו עבודות יד ייחודיות, כתובות ומאויירות על קלף (בהזמנה אישית).

לקוחות מספרים

ערן ולימור אטדגי

בתשרי תש״פ חגגנו בר מצווה לבננו הקטן, אוריה שלום. במסגרת החגיגות בקרנו עם אוריה במפעל התפילין ללמוד ולהתרשם מתהליך ייצור התפילין. הסיור היה מחכים, חוויתי ומעורר השראה הן לאוריה והן לנו ההורים (למרות שזה בננו החמישי שמניח תפילין ב״ה) ראינו ושמענו
על התהליך מראשיתו ועד למפגש עם הסופר שבשיתוף אוריה וערן סגרו ביחד את הפרשיות. אירוע מרגש ומשמעותי לכל משפחה יהודית. יישר כוח.

לקוחה מרוצה

היינו במפעל של אייל קלף תפילין לרגל בר המצווה של אחי הקטן. איך שהגענו קיבלו אותנו יעל ובעלה אייל והתייחסו אלינו בכזו לבביות. אייל הראה לאחי הקטן בכל כך סבלנות את סוגי התפילין. בחרנו תפילין וערכו לנו טקס קבלת תפילין כל כך מרגש ועוצמתי. התחלנו בהכרת המפעל עצמו יעל ערכה איתנו סיור בכל תחנה והסבירה בסבלנות ובחיוך מה תפקידה של כל מכונה צפינו בעובדי המפעל העושים את מלאכתם, הם גם הסבירו על עבודתם מניסיונם האישי.

ניב ואופירה לוי

מקום שהוא כבוד גדול לכל תושבי האזור,
זכינו חוויה ערכית ותורנית במפעל היחיד בארץ שממחיש ומלמד על התפילין והקלף בכל שלבי העיבוד והכתיבה.
בהנהלתם של איל ויעל נחום. הגענו בני המשפחה למפעל לביקור לקראת בר מצוה. קבלת הפנים של אייל ויעל הייתה אישית נעימה ופתוחה עם כיבוד, יעל פתחה במצגת יפיפיה על הלכות תפילין ולאחר מכן ניגשנו לסיור מרתק שהודרך על ידה במפעל. בו ראינו, למדנו והרגשנו את כל שלבי עיבוד העור ואת ההלכות הנדרשות בכל אחד משלבי העיבוד.